Форум проекта ProTV.UA


Цифровое эфирное ТВ, спутниковое, кабельное, IPTV, OTT, радиовещание
Форум ProTV Форум ProTV    Новости ProTV Новости ProTV    Форум Mediasat Форум Mediasat
Текущее время: 28 мар 2024, 18:39
* Вход   * Регистрация

MediaPlayer - интернет-магазин по продаже, установке, настройке, обслуживанию
медиаплееров, сет-топ-боксов, домашних кинотеатров
Розница/опт. Гибкая система скидок. Доставка по Киеву, Украине.
Тел. (+38 050) 130 86 81, (098) 151 30 51




Видео с Ex.UA, FS. UA, Вконтакт на экране телевизора
 
Спутниковое. кабельное, эфирное ТВ, Т2, Openbox, Киев и Украина Конверторы INVERTO, весь модельный ряд, прямые поставки от производителя,лучшая цена в Украине



Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 54 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Розчарування журналістів або "хто, куди і чому?"
Сообщение Добавлено: 16 дек 2011, 14:17 
Не в сети
лингвист-пофигист

Зарегистрирован: 23 июн 2005, 15:11
Сообщения: 1385
Откуда: Kyiv
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 6

Повысить репутациюПонизить репутацию
Сашко Лірник: Дітей обманювати — негарно

Валентина Самченко, «Україна молода»

Чому відомий казкар не передасть у своїй програмі вітання від святого Миколая?

Ще донедавна Олександр Власюк, якого знають переважно як лірника Сашка, був ведучим дитячої програми «Світанок». Проект відомого казкаря цьогоріч навіть став номінантом премії «Телетріумф» як одна з найкращих дитячих програм. Але у телепрограмі «Світанку» вже немає і достеменно не відомо, чи буде.


Олександр Богуцький пообіцяв, що «Світанок» вийде після Нового року

- Пане Олександре, чому, вважаєте, зникла з ефіру каналу ICTV ваша авторська дитяча програма?

- Проект закрили раптово. Мені подзвонили з каналу і сказали, що програма виходити не буде. Мовляв, ніякої політики, це пов'язано тільки з загальними рейтингами чи ще там iз чимось - я так і не зрозумів, iз чим саме. Потім я кілька разів пробував телефонувати - трубку не брали.

Сам я рейтинги не відслідковую, та й залежать вони значною мірою і від того, в який час поставити проект. Але для мене найважливіше інше. Моя передача - мало не єдина дитяча в усьому вітчизняному телеефірі. Я оповідав казки, спілкувався з дітьми, які часто писали мені листи. Вийшло так, що у мене залишилося їх дуже багато, вони й зараз приходять. Але діти не дочекаються відгуку на них у найказковіший час - перед святом Миколая. А дітей обманювати - негарно.

Останній ефір «Світанку» був, якщо не помиляюся, 1 грудня. Ще була записана передача на 5 грудня, але вона не вийшла. Я нікому нічого не казав, нікого не просив - не звик бути прохачем. Крім того, вважаю, що передача хороша, гідна, цікава і варта того, щоб бути в ефірі без додаткових умовлянь і прохань. Після того як люди почали запитувати: де поділася передача, чому ти не виходиш, я відповів через «Фейсбук»: передачу закрили, причини не знаю. Зразу ж піднялася хвиля протесту, люди почали писати вже на ICTV. Я нікого не просив це робити. Але стало приємно, що передачу цінували саме глядачі (для яких, зрештою, і робиться телепродукт). Ці протести і запити подіяли, і минулого тижня мені подзвонив директор каналу Олександр Богуцький і пообіцяв, що вихід передачі відновлять після Нового року.

- Як ваша програма з'явилася на ICTV, який уже кілька років позиціонує себе як чоловічий канал?

- До цього уже йшла моя програма «Казки лірника Сашка», в якій я розказував свої казки, на київському каналі «ТБ-Табачук». А одного разу, років три тому, мені подзвонив продюсер з ICTV і попросив приїхати та записати пробну передачу. Пілот хвалили і проект затвердили для показу.

«Найчастіше мені писали з Донеччини, Луганщини та Криму»

- Вашу дитячу програму можна було дивитися о сьомій ранку. Такий час показу «надихав»?

- Навіть у такий час нас дивилися. Програма набирала-набирала обертів і стала популярною. Географія - по всій Україні. Більшість листів мені приходило, до речі, з Донецької і Луганської областей, Криму. Саме там люди позбавлені українських передач узагалі. Тому для них «Світанок» був, як кажуть, віддушиною. У програмі не було ніякої політики. Це щира дитяча програма з казками: моїми, українськими народними, казками народів світу. Така собі суцільна імпровізація з відповідями на листи, показом дитячих малюнків.

- Не підраховували, скільки ви зробили програм?

- Ми виходили щодня, крім суботи і неділі, з перервою на літні канікули. Програму не показували лише у дні, коли були вранішні повтори футбольних матчів. Загалом я записав десь близько 800 казок. Ого! Сам здивувався, як багато.

- Чому на українському телебаченні дуже мало дитячих програм і ставлять їх в ефір переважно тоді, коли частина дітей ще не прокинулася?

- У дитячі програми не можна запхнути рекламу горілки, цигарок - і тому вони не цікаві телеканалам фінансово. Такі проекти можуть бути лише дотаційними. Я ж ніколи спонсорів не шукав - не вмію цього робити. Але вважаю, що не можна економити на дітях. Наскільки знаю, власник ICTV - відомий меценат Віктор Пінчук, який спонсорує молодіжні програми, виплачує обдарованим студентам стипендії і піклується про дітей. Тому я був певний, що з ефіру каналу ICTV не зникне єдина дитяча програма. До речі, я знайомився з телебаченням Канади. Там за честь для кожного каналу мати власну дитячу програму, на їх створення виділяють кошти з держбюджету і надають пільги для телевізійників. У нас же держава витратить гроші на будь-що, але не на дітей. А моя передача взагалі писалася легко, швидко і дуже недорого за витратами.

- Як відбувався процес зйомок «Світанку»: писали по кілька програм за один раз? Скільки було задіяно людей?

- Формат «Світанку» був дуже схожим на «Казки лірника Сашка», тільки у 1999-2003-му я не працював iз листами. Тоді програму я робив узагалі один, ставили три камери - і все. В ефір вона потрапляла без монтажу.

На ICTV мені виділяли павільйон у певні дні, і я записував щоразу по кілька передач. Працювали я, режисер,звукооператор і оператор. Знову ж - ставили камери і знімали. Не кажу, що я такий геній, але робилося усе з першого дубля. Я давно володію словом, тож монтувати практично не було чого. Зйомки проекту не були фінансово затратними для каналу. Загалом передача коштувала копійки. Найбільше канал тратився на мультфільми, які показували у програмі. Ставлення було: дитяча програма - хай буде, слава Богу, що вона є.

- Мовники зобов'язані мати мінімум дитячих програм.

- Можливо, через це «Світанок» і тримали.

- Чи були спроби змінити час виходу проекту?

- І батьки, і діти у листах часто просили перенести показ моєї програми на вечір, щоб малята мали змогу подивитися перед сном казочку. Я багато разів звертався до керівництва з цього приводу. (До речі, на «ТБ-Табачук» вона виходила о 20.45). Але відповідь була: канал має свою концепцію, формат, тому не може найрейтинговіший час віддати дитячій програмі.

Утiм програма прижилася і в ранковому ефірі. Частина дітей у листах навіть жалілася, що «Світанок» починається трохи запізно, - не встигають додивитися мультфільм, бо треба уже йти у школу.

«Хотілося б, щоб дитячі проекти були загальнодоступними»

- Чи не думали про те, щоб робити дитячу програму для іншого каналу?

- Тепер буду думати. Мені хочеться, щоб така програма була у телеефірі. Це не аматорський проект, його якість підтверджена експертами національної премії «Телетріумф - 2011», оцінки яких зачислили «Світанок» до списку трьох номінантів на звання найкращої дитячої програми. (Не будемо згадувати, що в номінації дитячої програми чомусь переміг проект іншого формату - просвітницько-медична «Школа доктора Комаровського»).

- Незважаючи на велику кількість українських телеканалів, майданчикiв для показу дитячих програм небагато: це супутниковий канал «Малятко-ТБ» та державний ефірний канал Перший Національний, що має мало не 100-відсоткове покриття. Кому б віддали перевагу, якщо не складеться співпраця з ICTV?

- Якщо орієнтуватися на зворотний зв'язок - листи глядачів «Світанку», то надходили вони переважно з тих сіл і міст, де немає супутникового телебачення. До речі, досить просто виставити запис казки в інтернеті, але багато українських дітей не мають до нього доступу. Поза великими містами охоплено інтернетом не більше 10 відсотків населення. Українські програми дивляться, як правило, діти з незаможних родин. Тому хотілося б, щоб дитячі проекти - не мій, Бог з ним - були у загальнодоступному ефірі.

Якщо Олександр Богуцький не виконає своєї обіцянки стосовно «Світанку» - він врешті-решт не власник каналу, звичайно, я спробую запропонувати свою програму Першому Національному. Хоча гадаю, що слово Олександра - це слово честі, і, можливо, його дочка теж вранці прилипала до телевізора, дивилася мою програму. Тому я спокійний. Якщо ICTV демонструє чоловічий характер, тоді не залишить дітей-глядачів напризволяще.

- Пане Олександре, ви продовжуєте записувати авторські казки на дисках?

- Я вже маю п'ять дисків, які записав переважно власним коштом. Це дуже важкий труд, якщо хто не знає. Ще пишу сценарії, зараз iз друзями знімаємо фільм за мотивами своєї казки «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття» (своїм коштом). Добре, що моя сім'я мене підтримує в цих та інших справах. (Спасибі їм). А заробляю, працюючи на будові.

Якщо буде час - буду ще писати казки на дисках. Але на нинішньому етапі нічого кращого, ніж телевізійні програми, для дітей ще не придумали. У нас ця ніша заповнюється переважно різним сміттям, яке навіть шкідливе для дітей. Те, що я робив, - там нічого лихого, злого, а тільки добре.

- Ще сучасні діти трохи й читають.

- Невеликим тиражем я уже видав збірку казок. З видавництвом «Сіма видає» й надалі плануємо продовжувати співпрацю. Виходитиме книжка й у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

Я багато їжджу Україною і зустрічаюся з дітьми. Коли виступав у одному київському ліцеї, мене вразило, що ліцеїсти не знають казок про Івасика-Телесика, Котигорошка й Оха. Натомість знають бетменів і спайдерменів - а це інша субкультура, а справжня українська зникає. На жаль, зараз відбувається тотальне зменшення усього українського, а заміщає його усе російське. За останні півроку відбулася ще помітніша русифікація вітчизняного телеефіру. Якщо такі процеси практично на всіх каналах - зрозуміло, що це вже політика.

ДОСЬЄ «УМ»
Сашко Лірник, за паспортом Олександр Власюк, 48 років, киянин.
Казкар-лірник, учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий.
Народився в м. Умань Черкаської обл.
За освітою інженер-будівельник.
15 років прожив у Мурманську, де створював українське земляцтво і почав розказувати казки.
З 1995 року - знову в Україні.
Постійний учасник фестивалів «Країна Мрій», «Шешори», «День Незалежності з Махном», «Етноеволюція», «Трипільське Коло». Написав і поставив «Зіркові вертепи» на чотирьох фестивалях «Карпатія».
Записав 5 авторських CD-альбомів з казками.
Одружений. Батько трьох дітей.


Валентина Самченко, «Україна молода»
http://www.telekritika.ua/daidzhest/2011-12-16/68106

_________________
Mind, body, Heart and Soul -
We've got rock'n'roll
And there's nothing they can do!
/DEEP PURPLE/


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 
 
Вернуться к началу  
 Заголовок сообщения: Re: Розчарування журналістів або "хто, куди і чому?"
Сообщение Добавлено: 23 дек 2011, 17:58 
Не в сети
лингвист-пофигист

Зарегистрирован: 23 июн 2005, 15:11
Сообщения: 1385
Откуда: Kyiv
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 6

Повысить репутациюПонизить репутацию
Олега Дейнеку відсторонили від програми «Гроші»?

Ведучий Олег Дейнека тимчасово відсторонений від ведення програми «Гроші». Про це пише сайт «Медіаняня».

За інформацією видання, сюжет Олега Дейнеки про голову Хмельницької обласної державної адміністрації Василя Ядуху канал не пускав в ефір. Олег Дейнека це підтвердив.

Сьогодні, 23 грудня, надійшла відповідь від редакторської групи програми «Гроші». У ній сказано, що ведучого відсторонили на час службового розслідування.

«Програма «Гроші» приділила багато уваги діяльності Хмельницького обласного голови. Два сюжети і кілька інформаційних начиток, в результаті чого Василь Ядуха став абсолютним рекордсменом за кількістю згадувань у нашій програмі протягом року. Вважаємо, що до оприлюднення результатів офіційного розслідування, яке проводиться Генпрокуратурою за наказом Президента, цього достатньо. Крім того, у парламентському комітеті зі свободи слова лежить кілька запитів з приводу серії сюжетів з Хмельницька та особисто губернатора Ядухи, які виходили в програмі «Гроші», щодо дотримання журналістських стандартів», - йдеться у листі редакційної групи.

Редакція спільно з юридичним відділом вирішила відкласти розробку теми до з`ясування обставин та завершення розслідування: «Відтак, редакторська група програми «Гроші» не замовляла і не планувала до новорічного ефіру ще один сюжет про Губернатора Василя Ядухи. Тому нас дуже дивує поведінка ведучого програми Олега Дейнеки, який через засоби масової інформації намагається протиснути в ефір ще один сюжет про діяльність Хмельницького губернатора. Ми переконані, що позерство та боротьба за свободу слова - абсолютно різні явища».

Дії Олега Дейнеки, на думку редакції, викликають сумніви в його незаангажованості, тому було вирішено до завершення службового розслідування тимчасово відсторонити його від ведення програми «Гроші».

«Хочемо запевнити - «Гроші» продовжують пильно стежити за діяльністю Хмельницького губернатора, як і за рештою чиновників, яких підозрюємо в корупції», - наголошує редакція програми.

Олегу Дейнеці нічого не відомо про його відсторонення від ефіру. Про це він повідомив «Телекритику» особисто. За його інформацією, ще один сюжет про Хмельницький готується до виходу, і наступний випуск програми вийде у звичний час і день.

«Розслідування Генпрокуратури завершено. На даний момент здійснюється тиск на керівництво каналу, щоб цей сюжет не давати. Позиція така, що нібито немає реакції прокуратури. Рішення прокуратури є, Бойченко (керівник прес-служби Генпрокуратури - ТК) мені його особисто вручив, я розписався про те, що я отримав цей документ, як цього вимагав Пшонка, щоб показати Віктору Федоровичу, що прокуратура все нам надала. В цьому документі написано, що донька губернатора міста Хмельницький, син заступника губернатора і дитина чиновника державного рибного господарства, які були співзасновниками фірм, які підім'яли під себе всю Хмельниччину, вийшли звідти після того, як ми про це повідомили. На сьогодні це найрезультативніше розслідування, яке велось протягом року. У цьому розслідуванні брали участь і Генпрокуратура, і президент України доклав зусиль. Тому сюжет однозначно вийде, він не може не вийти в ефір», - прокоментував Дейнека.

«Немає жодної офіційної заяви керівників каналу, і не може бути, бо президента вони не можуть не дати. Президент відповідає на це питання в підсумковій прес-конференції, і в цій ситуації канал не дасть ні позицію президента, ні позицію генпрокуратури, ні наше розслідування про те, що тисячі людей можуть бути отруєні водою зі склом, тому що там водогін роблять зі склопластика, який використовують тільки в каналізації, його не використовують для водогону, бо лопається, і з нього скло висипається всередину? Це ж загроза національній безпеці. Наступна програма вийде 27 грудня о 22.30, і нічого не мінялось», - сказав ведучий.

«Телекритика»
http://www.telekritika.ua/news/2011-12-23/68324

_________________
Mind, body, Heart and Soul -
We've got rock'n'roll
And there's nothing they can do!
/DEEP PURPLE/


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Розчарування журналістів або "хто, куди і чому?"
Сообщение Добавлено: 26 дек 2011, 16:00 
Не в сети
лингвист-пофигист

Зарегистрирован: 23 июн 2005, 15:11
Сообщения: 1385
Откуда: Kyiv
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 6

Повысить репутациюПонизить репутацию
Телеканал Коломойського звинуватили в цензурі

Незалежна медіа-профспілка України вважає, що рішення телеканалу "1+1" про відсторонення журналіста Олега Дейнеки суперечить закону і викликає підозри про цензуру.

Про це повідомляє прес-служба Медіа-профспілки.

НМПУ нагадує, що сталося воно після того, як цей журналіст поставив на прес-конференції президента України гостре запитання про діяльність голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Саме про тіньові сторони цієї діяльності мова ішла у кількох розслідуваннях програми "Гроші".

НМПУ звертає увагу керівництва телеканалу та власників, що у статті 46 Кодексу законів про працю серед причин, які дозволяють відстороняти працівника від виконання його обов’язків, "сумніви в незаангажованості", в яких запідозрили журналіста, не значаться.

Крім того, сумніви не означають доведений факт.

НМПУ вважає, що будь-які внутрішні службові перевірки не можуть слугувати приводом для усунення працівників від роботи, не може слугувати підставою для зняття програм, бо це означає, що такі програми проходять доефірну цензуру.

Поки не доведено заангажованість Олега Дейнеки, він повинен виконувати свої обов’язки ведучого програми "Гроші", вважають у профспілці.

НМПУ закликає керівництво "1+1" виконувати вимоги законодавства і повернути журналіста до виконання своїх службових обов’язків.

Невиконання цієї законної вимоги може викликати підозри в застосуванні цензури і зведення рахунків на користь можновладця.

http://www.pravda.com.ua/news/2011/12/26/6867299/

_________________
Mind, body, Heart and Soul -
We've got rock'n'roll
And there's nothing they can do!
/DEEP PURPLE/


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 
 

Спутниковый ресивет Violet

 

Журнал о спутниковом ТВ - MEDIASAT

 


Вернуться к началу  
 Заголовок сообщения: Re: Розчарування журналістів або "хто, куди і чому?"
Сообщение Добавлено: 27 дек 2011, 09:45 
Не в сети
Главный редактор www.protv.net.ua
Главный редактор www.protv.net.ua
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17 янв 2005, 00:36
Сообщения: 6620
Откуда: Киев / Харьков
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 91

Повысить репутациюПонизить репутацию
Это я так понимаю цензура это программы про военных, где вместо съемок украинских воинских частей показаны были российские? Если это было сделано один раз, кто то может поручиться, что другие программы не такая же фальшивка?

При том, что проблемы, которые поднимались скорее всего имеют место, но делать все надо до конца профессионально, а не так как это они сделали.

_________________
с уважением, Виталий Солодовник


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 54 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 47


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  


Администрация и владелец форума не несут ответственности за содержание рекламной информации,
а также за содержание рекламируемых интернет-ресурсов.
Вы пользуетесь представленной здесь информацией и доверяете рекламодателям на свой страх и риск!
Администрация и владелец форума не несут ответственности за информацию и высказывания, размещённые в сообщениях пользователей форума.
Все высказывания и информация, размещённые на форуме и не имеющие ссылки на первоисточник,
выражают точку зрения исключительно автора конкретного сообщения на форуме
и никак не связаны с точкой зрения администрации или владельца форума.
Администрация старается удалять оскорбительные сообщения как самостоятельно, в процессе модерации, так и по конкретной претензии от третьего лица.
Однако удаление может происходить с некоторой задержкой. Надеемся на Ваше понимание.


© 2005 - 2024 . ProTV.NET.UA - ТВ, Технологии, Телекоммуникации